BUKOWINA TATRZAŃSKA - Willa " Roztoka" ul. Wierch Olczański 11 a, tel. 605 880 961

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów wszystkie NARZĘDZIA używane w trakcie zabiegów kosmetycznych m.in. cążki - sterylizowane są w AUTOKLAWIE czyli sterylizatorze ciśnieniowym.
Gwarantujemy więc czystość wykonywanych zabiegów jak i jałowość narzędzi.więcej>>


. . .

ELA ŁUKASZKA - ZAPRASZAM
BLOG - CO U NAS SŁYCHAĆ?
CENNIK USŁUG
MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA
KOSMETYKA TWARZY
ZABIEGI NA BLIZNY I PRZEBARWIENIA
PIELĘGNACJA DŁONI I STÓP
DEPILACJA HENNA MAKIJAŻ
   SALON FRYZJERSKI

KONTAKT
ZABIEGI NA BLIZNACH - REVIDERM

OPISY ZABIEGÓW więcej >>>

BLIZNA - jest tkanką łączną, włóknistą zastępującą ubytki skóry właściwej. Cechuje się zanikiem swoistego poletkowania skóry, ścieńczeniem naskórka, brakiem przydatków, zmniejszeniem sprężystości oraz wygładzeniem linii skórno-naskórkowej.
Tkanka blizny w porównaniu do zdrowej tkanki ma szczególną właściwość : jest sztywna nieelastyczna, ponieważ zawiera mało elastycznych włókien kolagenowych. Ponadto jest skłonna do marszczenia się i twardnienia.
Tkanka blizn często obojętna jest na działanie promieni słonecznych (nie opala się ), ponieważ w procesie gojenia melanocyty nie są produkowane lub produkowane są w bardzo niewielkich ilościach.
Poza tym przy dużych bliznach może występować brak przydatków skóry tj. włosy, gruczoły łojowe, potowe.

Celem zabiegów na bliznach jest poprawa wyglądu blizny.


Blizny hipertroficzne
- są skutkiem nadprodukcji tkanki łącznej. Wystają poza skórę, są wypukłe i nabrzmiałe. Często są zaczerwienione i powodują swędzenie. Powstają najczęściej, gdy rana podczas leczenia poddawana jest ciągłym ruchom.


Blizny atroficzne
- są to blizny, które leżą poniżej poziomu otaczającej je skóry i wyglądają jak małe zagłębienia. Powstały one w wyniku nieprawidłowego leczenia rany w skutek obniżonej produkcji tkanki łącznej. Blizny te pojawiają się często w związku z TRĄDZIKIEM.


Keloidy
- to nabrzmiałe narośla powstałe w wyniku nadprodukcji tkanki łącznej. Keloidy mają skłonność do rozprzestrzeniania się na zdrowe , otaczające ją tkanki. Są one najczęściej bardziej wypukłe i rozległe niż hipertroficzne blizny. Skłonność do keloidów może być uwarunkowana genetycznie.


Kontraktury
- są to rozległe blizny, przede wszystkim po oparzeniach, które najczęściej goją się przez napięcie tkanki łącznej. Tego typu blizny mają nie tylko nieestetyczny wygląd, ale mogą także utrudniać funkcjonowanie dotkniętych blizną partii ciała.


 
ZABIEGI
1. Mikrodermabrazja dermatologiczna REVIDERM
Zabieg na blizny trądzikowe i zanieczyszczenia - to zabieg mający na celu spłycenie blizn potrądzikowych.{ Dla lepszego rezultatu zaleca się zastosowanie na zmianę z kwasami owocowymi PCA}


2. Kwasy owocowe PCA REVIDERM
Zabieg na zaburzenia pigmentacyjne i ciemno zabarwione blizny potrądzikowe - uwalnia skórę od zrogowaceń oraz działa rozjaśniająco


3. Mikrodermabrazja dermatologiczna REVIDERM + kwasy PCA
Idealny zabieg dla skóry dojrzałej, zmęczonej jak i problematycznej z bliznami potrądzikowymi w celu intensywnego przywrócenia prawidłwej jej funkcji - zabieg usuwający szczególnie mocno zrogowaciałą skórę -skóra doświadcza zwiększonego bodźca energii i jest intensywnie stymulowana


4. Mikrodermabrazja dermatologiczna REVIDERM + kwasy PCA+ zalecany po 8 dniach zabieg odżywczy Balance Treatment z Hydrowarstwą {kolagen + maska gipsowa} z mikrodermabrazją

5. Spłycenie blizn na ciele za pomocą mikrodermabrazji korundowej REVIDERM
Zabieg ma na celu spłycenie blizn typu : hipertroficzne{ przerostowe}, atroficzne { dołeczkowe}, kontraktury { pooparzeniowe}
6. Spłycanie rozstępów za pomocą mikrodermabrazji korundowej REVIDERM
Zabieg ma na celu spłycenie i rozjaśnienie rozstępów
Ilość zabiegów nie jest uzależniona od długości blizny. Takie blizny wymagają jedynie dłuższego czasu zabiegu. Na ilość zabiegów wpływa wyłącznie szerokość blizny. W celu uzyskania pozytywnych rezultatów ważne jest , żeby nie tylko sama blizna, ale także przylegająca do blizny zdrowa skóra została włączona do zabiegu. Otaczające tkanki tym samym są pobudzone do produkcji nowych komórek, które następnie rozwijając się wrastają w uszkodzoną powierzchnię tkanki blizny. Dla optymalnego efektu konieczne jest abrazjowanie wystarczająco głęboko skóry tak aby widoczne było otarcie.

ZASTOSOWANIE MIKRODERMABRAZJI * przed zabiegami z substancjami aktywnymi (w celu zwiekszenia skutecznosci) * generalna regeneracja skóry * atrofia skóry (zanik wlókien kolagenowych) * mocne zrogowacenie skóry * zaburzenia pigmentacji, przebarwienia * uszkodzenia sloneczne spowodowane promieniowaniem UV * blizny potradzikowe * rozstepy, cellulit * zanieczyszczenie skóry
SALON URODY ELA
Salon kosmetyczno - fryzjerski
Willa " Roztoka"
ul. Wierch Olczański 11 a
BUKOWINA TATRZAŃSKA
. . .