BUKOWINA TATRZAŃSKA - Willa " Roztoka" ul. Wierch Olczański 11 a, tel. 605 880 961

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów wszystkie NARZĘDZIA używane w trakcie zabiegów kosmetycznych m.in. cążki - sterylizowane są w AUTOKLAWIE czyli sterylizatorze ciśnieniowym.
Gwarantujemy więc czystość wykonywanych zabiegów jak i jałowość narzędzi.więcej>>


. . .

ELA ŁUKASZKA - ZAPRASZAM
BLOG - CO U NAS SŁYCHAĆ?
CENNIK USŁUG
MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA
KOSMETYKA TWARZY
ZABIEGI NA BLIZNY I PRZEBARWIENIA
PIELĘGNACJA DŁONI I STÓP
DEPILACJA HENNA MAKIJAŻ
   SALON FRYZJERSKI

KONTAKT


Sterylizacja narzędzi w Gabinecie Kosmetycznym "ELA".

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów wszystkie NARZĘDZIA używane w trakcie zabiegów kosmetycznych m.in. cążki - sterylizowane są w AUTOKLAWIE czyli sterylizatorze ciśnieniowym. Gwarantujemy więc czystość wykonywanych zabiegów jak i jałowość narzędzi.

Sterylizacja, wyjaławianie - jednostkowy proces technologiczny polegający na zniszczeniu wszystkich, zarówno wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych i zarodnikowych form mikroorganizmów tj. bakterii, grzybów.
{Mikroorganizm - inaczej drobnoustroje, mikroby) - organizm obserwowany dopiero pod mikroskopem. Mikroorganizmami są bakterie, archeony, pierwotniaki i grzyby. Najprecyzyjniej grupa ta definiowana jest jako ogół organizmów jednokomórkowych.}
AUTOKLAW - Sterylizacja parą wodną pod ciśnieniem

Nasycona para wodna powoduje gwałtowną hydrolizę, denaturację i koagulację enzymów i struktur komórkowych. Wyjaławianie jest rezultatem zarówno wysokiej temperatury, jak i aktywności cząsteczek wody. Zwykle stosowane temperatury sięgają 108-134 °C, zaś czas wyjaławiania wynosi 15-30 minut. Aby osiągnąć taką temperaturę pary, podnosi się ciśnienie o wartość od jednej atmosfery w górę. Wzrost ciśnienia o jedną atmosferę powoduje podniesienie temperatury wrzenia wody o około 10 stopni. Wyjaławianie parą wodną przeprowadza się w AUTOKLAWACH (aparatach ciśnieniowych), wyposażonych w przyrządy do pomiaru temperatury i ciśnienia oraz odpowiednie elementy zabezpieczające (zawory).

Wyjaławianie hermetycznie zamkniętych pojemników z NARZĘDZIAMI możliwe jest dzięki temu, że doprowadzona do autoklawu nasycona para wodna oddaje im swoje ciepło utajone, ogrzewając je do własnej temperatury. Roztwór w pojemniku paruje, wytwarzając "własną" parę, która jest faktycznym czynnikiem sterylizującym.

Proces sterylizacji parą wodną składa się z następujących etapów:
? Czas nagrzewania - ciepło przenika wówczas w głąb materiału. Czas ten jest różny dla różnych obiektów, dlatego np. różne rodzaje pojemników, NARZĘDZI, należy wyjaławiać oddzielnie.
? Czas wyrównania temperatury - para wodna oddaje swoje ciepło utajone materiałowi aż do chwili, gdy temperatury wyrównają się i wymiana ciepła ustąpi.
? Czas wyjaławiania - właściwa sterylizacja, podczas której należy utrzymywać zadaną temperaturę przez stosowny okres. Zwykle dla bezpieczeństwa wydłuża się go o połowę.
? Czas schładzania autoklawu - czas od chwili przerwania ogrzewania do momentu, gdy manometr wskaże, że ciśnienie wewnątrz autoklawu jest równe atmosferycznemu.
Nasyconą parą wodną można wyjaławiać zarówno roztwory wodne, jak i odzież ochronną, opatrunki, narzędzia. Materiały należy zabezpieczyć przed powtórnym skażeniem.


Sterylizacja narzędzi.
SALON URODY ELA
Salon kosmetyczno - fryzjerski
Willa " Roztoka"
ul. Wierch Olczański 11 a
BUKOWINA TATRZAŃSKA
. . .